89 Kč

Nemáte IČO a chtěli byste si tento produkt zakoupit? Zavolejte nám, napište nám na e-mail, nebo klikněte na tlačítko „poptávka“. Máte možnost využít chlazených či mražených výběrových boxů určených pro koncové milovníky Řecka. Více

Kód produktu: P1352Doprava a platba

Sýr Manouri je čerstvý poloměkký bílý sýr, který se vyrábí ze syrovátky při výrobě tradičního řeckého sýru Feta. A tak logicky z výroby procesu vyplívá, že jde o produkt ovčího a kozího mléka. Oproti sýru Feta je tento sýr více krémovější, více zrnitý a více mastnější. Rovněž je méně slaný jako sýr Feta. Manouri má pevnou strukturu, bohatou máslovou chuť s jemnými citrusovými tóny a mléčnou vůní. 

Jak se vyrábí Manouri?

Manouri se vyrábí přidáním pasterizovaného ovčího nebo kozího mléka do syrovátky vyrobené při výrobě sýru feta. Proto má sýr Manouri nízký obsah sodíku a malý obsah cholesterolu. I obsah tuku je logicky nižší než u sýru Feta. Udává se, že "Manoury" obsahuje okolo 36 až 38 % tuku. Přesto si uchovává máslovou chuť.

 Kde sýr Manouri v kuchyni použít?

  • Hodí se všude tam, kde je příhodné použít sladší sýr. Skvěle se hodí do pečiva, či jako přísada do Spanakopita, nebo jen tak, zalitý pravým řeckým tymiánovým medem. Je oblíben v kombinaci s pravým řeckým jogurtem, protože příjemně doladí kyselou chuť řeckého jogurtu.
  • Struktura Manouri je ideální do zeleninových salátů, přísada do těstovin či do sýrových pomazánek.
  • Díky vyvážené chuti je sýr Manouri vhodný jako přísada do sladších dezertů, například v kombinaci s fíky. Oblíbenou řeckou chutí jsou slané či sladké koláče plněné právě tímto sýrem.
  • Dá se říci, že sýr Manouri můžete použít všude tam, kde chcete ozvláštnit chuť. A je jedno zda jde o slaná či sladká jídla. Jedná se o podobné dilema jako u vyzrálých rajčátek. Jsou lidé, kteří si rajčátka posolí a jsou země, kde se na zralé rajčátka sype cukr. Prostě experimentujte, inspirujte se a užijte si sýr Manoury na neomezeně způsobů.
  • Pokud recept, který používáte, vyžaduje sladký a bohatý sýr, můžete použít řecký sýr Manouri. Je to dokonalý doplněk k pečivu. Může se také jíst samostatně, pokapané tymiánovým medem. 

SÝR MANOURI P.D.O. HOTOS
SLOŽENÍ: Pasterizovaná ovčí a kozí SMETANA
pasterizovaný SYROVÁTKOVÝ protein, sůl.
Tuku v sušině min.70% sušina max.60%
Nutriční hodnota na 100g:Energie 2260kj/546kcal, bílkoviny 
7,4g, Tuky 47,5g z toho nasycené mastné kyseliny 34,6g 
Sacharidy:1,4g z toho cukry 0,7g,sůl 2,1g

VYROBENO V ŘECKU